7 Ağustos 2012 Salı

"Ah Raif Ah"
"Dibinde bir ejderhanın yaşadığı bilinen bir kuyuya inecek bir kahraman bulmak, muhakkak ki, dibinde ne olduğu hiç bilinmeyen bir kuyuya inmek cesaretini gösterecek bir insan bulmaktan daha kolaydır."

"Zaten küçüklüğümden beri saadeti israf etmekten korkar, bir kısmını ilerisi için saklamak isterdim. Bu hal gerçi birçok fırsatları kaçırmama sebep olurdu; fakat fazlasını isteyerek talihimi ürkütmekten her zaman çekinirdim."8 yorum:

 1. Kitabı gerçekten merak ediyorum...

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. Aşka Veda'yı da kesinlikle al..

   Sil
 3. 2. alıntın en sevdiğim alıntıdır! Bu kitap bi giz gibi gelir bana neden bilemem. Böyle alıntı duyunca okuyanın elinde görünce falan ne bileyim direk bir bağ kurulmuş gibi oluyor ilk günkü kadar şaşırıyorum,sanki kitabı tek ben okumuşum gibi :))) İlahi yahu kendi kendime güldüm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi gül, kendi kendinede olsa gül =) 1 günde okumuştum bu kitabı, hem tadı damağımda kaldı hemde acaip hüzün bıraktı !

   Sil
 4. hissederek okuduğum sanki kendi yaşadıklarım gibi hissettiğim bir kitap. basit bir hikaye belki ama ayrıntılar ve duygular o kadar güzel ifade edilmiş ve o kadar hayatın içinden ki bu kitabı okuyup da etkilenmeyen insan pek azdır..

  YanıtlaSil