9 Ekim 2012 Salı

"Groundhog Day"


Filmimizin Türk'çe adı "Bugün Aslında Dündü" Türkçe tam karşılığı ise -Dağsıçanı Festivali- bizimkiler yine satış amacı güddüklerinden bambaşka bir ada sahip olmuş, örnek vermek gerekirse vurdulu kırdılı bütün filmlerin adı ilgi uyandırsın diye Suikastçi, tetikçi, intikamcı kırbaçcı hede hödü diye değiştiriliyor, filmimiz IMDb nin en iyi 250 film listesindede yer almıştır. Baş rolde "Hayalet Avcıları" ndan da hatırlayacağımız üzere Bill Murray abimiz var. Şeker gibi bir oyuncu izlerken çok keyif alırım Bill'i  uzun uzun bakışları klasik mimikleridir..

Mevzu: Bir televizyon kanalında hava durumu sunucusu olan Phil Connors, Punxsutawney kasabasındaki geleneksel Groundhog Day şenliklerine gönderilmiştir. Bu pek de isteyerek yaptığı bir görev değildir. Sıkıcı günü bitirip, ertesi gün orayı terk etme hayaliyle uykuya dalıp ertesi güne uyandığında fark ederki aynen önceki günü tekrarlıyordur. Radyoda çalan şarkı aynı, yarışmadaki sorular aynı, arabaların insanların geçtiği saatler aynıdır. Gülünç mevzularımız ve kendine çıkış yolu arayan Phil'in macerası keyifli izlenebilecek bir klasik tavsiyedir.  IMDb 8.1/10
3 yorum:

 1. Zamanda sıçrayan kız diye bir anime vardı.Kızımız geçmiş zamana dönebiliyor aynı günü tekrardan yaşıyor aynı sınav soruları, aynı olaylar. Tam ona benzemese de andırıyor konusu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık yorum yapıldığını gördüğümde senden geldiğini biliyorum =)

   Sil
  2. :D böylece başkalarına da sitemini yapmış oldun. Yorum yapsanıza laaan ben kabaca uyarayım. Hani bazı bloggerlar yorum yapınca yorum yapıyor bu bloggerlar diye şikayet ediyorlar ya yorum yapınca yorum yapılmazsa daha kötü ama.

   Sil