20 Aralık 2012 Perşembe

"Nerede Bu Aşk?"


Ya hepimiz aşkı arıyor, aşkı diliyor, dilenir gibi aşk dileniyoruz. Peki nerede bu aşk, bulması bu kadar zor mu ? Bu kadar aşksız insan varken hala aşkı bulamamak bizim mi aşkın mı suçu ?  Sevmeyi mi bilmiyoruz , sevilmeyi mi hak etmiyoruz, varsa çözebilecek beri gelsin.

9 yorum:

 1. Yorumu düzgün yazamamışım beğenmedim sildim. Tekrardan yazıyorum. Öncelikle aşkı arama boş yere aşk denen bir şey yok çünkü. Sevgi neyse de. Aşk tamamen hormonal bir durum.
  Bu arada bu yazıyı okuyunca Mirkelam'ın şarkısı geldi aklıma:
  " Ey aşk nerdesin?
  Güzel yerdesin.
  Tamam da nerdesin?" ehehehehe....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha evet açımde dinlim bari =))

   Sil
 2. off aşkı napçan ya aşk çok zahmetli bi iş :D (aşık olmaya bile üşenen biriyimdir.)
  ha bu arada arkaplan müziğine bayıldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevda gerek diyim ozmn :D Müziği beğenmene sevindim ^^

   Sil
 3. amaann,aşkı aramaya ne gerek var?
  en uzunu 3 yıl sürüyor,ben değil uzmanlar söylüyor:)

  YanıtlaSil
 4. Herkes aşkı boş ver demiş ama bence o olmadan hayatın zerree tadı yok. Güzel bir gün geçirdin kime heyecanla anlatıcaksın? Kötü bir gün geçirdin kimin kollarında nefes alıcaksın? Ya da kime dokunduğunda ellerin yanıca? Aşk güzeldir. Nadir olduğundan güzeldir. Hazır olduğunda aşkı bulcağından eminim.. :)
  OOoo zaman bugünün şarkısı Alanis'den Let's Do It olsun :))
  http://www.youtube.com/watch?v=5z4zFI-eQdo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nihayet içimdeki sıkıntıya tercüme olabilmiş birisi =) bende mutsuz birliktelikler yaşadım arkadaşlar, belli bir süredir yalnız olarak huzurluydum da, korkmuyormuyum korkuyorum ama özlediğim hisleri yeniden yaşamak istiyorum.! Aşk mecazi bir kelime olabilir ama yaşanan en özel duyguların kelime karşılığı aşk. (Ben baya sevgi kelebeği moduna girmişim yauv eyvah eyvah)

   Sil
  2. Elbette bir kişiyle üzüntünü, mutluluğunu paylaşmak ona sevgi sözleri söylemek çok güzeldir. İşte aşk insanın duygusal yönden zayıf olduğunda ortaya çıkar. Ve yanlış kararlar verdirir. İlk başlarda her şey çok güzeldir, sonra duygusal yoğunluk geçince sıkılmaya başlarsın, Bir bakarsın ki biz karşımızdakine değil kendi kurduğumuz, o kişiye yüklediğimiz aşk cümlelerine aşık olmuşuz. Geçmişinizi gözden geçirir, kurduğunuz aşk kelimelerini çıkartın geriye ne kalıyor. Sonra bir bakıyorsun ben sana aşık olmamışım. Eğer gerçekten aşk denen şey olsaydı bu yanlış bir tabir oldu aşk, Aşk ömür boyu bir kişiye hissedilecek duygudur.Sürekli değişen duygular, Karşı cinse bir şeyler hissetmek hormonaldir. Aşk kelimesini çok kolay kullanır olduk bence.

   Sil
  3. bukete katiliyorum.

   Sil