27 Ağustos 2013 Salı

#DirenVicdanımSorunun kaynağı bu herhalde, kendimiz için değil başkaları için yaşıyoruz, istediğimiz hayatı değil bize dayatılan hayatı yaşıyoruz, duvarların arasında sıkışmış kalmış, yapay sosyal ağlarla kendimizi öldürüyoruz. Şuan organize sanayiye bakan camın önündeki masamda o kadar çok sıkılıyorumki anlatamam. Yok abi hayat böyle birşey değil ya ! Televizyonda her gün hırsızlık, cinnet, cinayet, savaşlar, İnstagram'ı açıyorsun baloncuklar, kekler, börekler, sporla yatıp kalkan insanlar, herşey şaşalı lüks, doğa güzellikleri, yeni alınan cicili bicili kıyafetler. Mide bulandırıcı çelişki !!  Kapitalizm nolur vicdanlar içinde güzel bir şeyler satsan ya. Emin ol hemen tüketir yenisini alırım. Belki duyarlı olan insanlar bile artık siyaset yüzünden ölen çocuklara üzülmüyor. Sen yobazdın ben çapulcu, insanlar ölürken vicdanının elleriydi kanlı olan fark etmedin mi ?


10 yorum:

 1. Birbirimizi ötekileştirmeyi bırakıp insani değerlerle yaklaşabilsek olaylara her şey daha güzel olacak aslında. Ama genel bir bıkkınlık görüyorum çevremde :(

  YanıtlaSil
 2. O kadar haklısın ki. O kadar olay olup o kadar insan ölürken kimsenin umurunda olmuyor artık. Bir kaç sene sonrasını düşünmek istemiyorum bile. Aslında belki de normal olarak görüldüğü içindir. Her gün bir olay, her gün kötü bir haber... Alışılıyor ve bu arada da kapitalizm bir şekilde oyalıyor insanları. Böyle olunca da kimsenin sesi çıkmadan isteyen istediğini öldürüp istediğini kandırabiliyor.

  YanıtlaSil
 3. Her şeyin bilincindeyiz özellikle şu sosyal medya zımbırtısı denen şeyin bilincindeyiz ama uzaklaşmıyoruz. Hepimiz sanal bir hapishanenin içindeyiz aslında. Eskisi gibi telefonla bir arkadaşımızı arayıp konuşmuyoruz. Yüz yüze gelip muhabbet etmiyoruz. Böyle kolay geliyor. Her zamn derim insanların gelecekteki hastalığı mutlu olamama hastalığı olacak diye. Bu ekranlar insanların vicdanını da köreltti. İzlenilen görüntüler film gibi geliyor insanlara. Dur ne olmuş bugün diye televizyona bakıp, vah, tüh deyip sonra komedi porgramında kahkahalara boğulan insanlar. İğrenç varlıklarız. Hangi doğanın kanununda ayrım vardır, insanların olmadığı yer dışında. Köpek ırklarına ayrılmış gibi insanları ırklara ayrırıyoruz Kürt, Türk, Arap, Çerkez... Öyle ayrım olması gerekseydi Allah öyle yaratırdı değil mi? Bir de yetmezmiş gibi birbirimize isimler arıtoruz çapulcu, yobaz, dinsiz, göt kılı ( hele şu söze çok sinir oluyorum) dalga konusuna alıp kendini zeki, akıllı gören aptal insanlar.
  Sonumuz hayır olsun!

  YanıtlaSil
 4. Cok güzel bir tespit. Sosyal medyada neyi ne kadar paylasip paylasmayacagimiz yine bizim elimizde. Aslinda bir arada olabilmek istedigim sizler ile simdi bir sokak kenari kafesinde bir cay icmek vardi ama maalesef gurbet kusu oldugum icin yine sosyal medayadan ancak ulasabiliyorum size Sonsuz bey. Ne diyon oglum sen :)

  YanıtlaSil
 5. o kadar doğru söylemişsin ki..
  artık bu lanet olasıca siyasetler yüzünden ölümler bile memnuniyet veriyor insanlara..
  vicdan diye bir şeyin varlığını unutmuş bulunmaktayız ne yazık ki..

  YanıtlaSil
 6. Tüm bu anlatıklarınız yüzünden insanlar kendini sosyal medyaya kaptırıyor..Daha kolay çünki..Herşey sahte..Fikirler bile sahte..İşine nasıl gelirse öyle..Yapmıyoruz etmiyoruz diyoruz ama yine yapmıyoruz, etmiyoruz..İnsanoğlu çiğ ne yazık ki bu da bir gerçek..

  YanıtlaSil
 7. Bir yazıya bakıyorum bir yorum yapanlara bir de kendime, inanmıyorum ben buranın klasını düşürüyorum! :O

  YanıtlaSil
 8. Arkadaşlar duyarlı yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 9. Sosyal medya asosyal yapıyor bu da insanlardan, toplumdan soyutlaştırıyor..

  YanıtlaSil
 10. Elimizden bir şey gelemediği için bizde böyle abuk sabuk işlerle zaman öldürüyoruz oysa kendimizi kandırdığımızı bile bile,DÜŞÜNCENİN KISTLANDIĞI, SEÇİM ŞANSININ ZORBALIKLA BASTIRILMAK İSTENDİĞİ, BASKIYLA BAĞZI DÜŞÜNCE VE KİŞİLERİ KABUL ETTİRME ZİHNİYETİ, ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜN TECAVÜZE UĞRADIĞI BU ŞEHİRDE AH BU ŞEHİRDE YAŞANMAZ ABİ.

  YanıtlaSil