20 Eylül 2013 Cuma

The Wolverine
Genlerindeki mutasyon sonucu yaşlanmayan ve çok hızlı iyeleşebilen, Adamantium iskelet yapısı ve yumruğundan çıkan pençeleri ile X-Men takımının ve Marvel dünyasının vazgeçilmezi, çizgi roman dünyasında en fazla ilgi çeken kahramanlardan biri. Yıllar önce çizgiromanlarda okurken şimdiki filmlerin yapılabileceği aklımın ucundan geçmezdi. İlk kez 2000 yılında X-Men filmi ile çıktı karşımıza, çok heyecanlanmış tamda tatmin olmamıştım,  çizgi romandan ayrı tutacak olursak Hugh Jackman sevdiğim bir oyuncu ama çizgiroman da 1.60 boyundaki karakteri 1.90 boyundaki oyuncuya canlandırdıklarında hayli ilginç oluyor. Hugh Jackman X-men First Class'la(bar sahnesi) birlikte 6. kez Wolverine canlandırmış oluyor. Kültleşmiş bir çizgiroman karakterini 6. kez canlandırmak hayli iyi bir rakam.

Bu seferki film "X-Men The Last Stand" filminden sonraki bir zamanda geçiyor. Wolverine biricik aşkı Jean Gray’in öldürdükten sonra, kendisini tamamen vahşi bir hayatın pençesine bırakıyor. Wolverine yaptıklarından arınmak için toplumdan uzaklaşmayı seçen ve kan dökmemek için yemin etmiş, hatta biraz da uysallaşmış bir şekilde çıkıyor karşımıza. Japonya'da ki eski dostu Yashida, kendisine bir teklif sunuyor. Bu teklife göre Wolverine, ölümsüzlük güçlerini Yashida’ya teslim ederek onu ölümsüzlük emeline kavuşturacaktır. Yanlız Yashida’nın ölümü ile birlikte, kendisini Yakuza’nın ve Yashida’nın Ninja fedailerinin çevrelediği bir savaşın içinde bulur.

Bir önceki “X-Men Origins: Wolverine” filminden daha başarılı bulduğum bir film. Bilgisayar efektleriyle ordan oraya zıplayan Wolverine'den ziyade, kendi içinde sürükleyici, düzeyli  ve şişirilmemiş bir aksiyon filmi sunuyor. Film bitince salonu terk etmeyin, yazıların ardından Marvel'ın başlattığı modaya Wolverine' de uymuş, bir sonraki film için süpriz bir sahne izleyeceksiniz. IMDb 7.2/10
Silver Samurai'la DövüşürkenYukio

X-Men’in yeni sinema filmi “X-Men: Days of Future Past”ın 23 Mayıs 2014′de gösterime girmesi bekleniyor.

5 yorum:

 1. Güzele benziyor bir kaç blog da da okumuştum eleştirisini,izlemek lazım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bayramda gişe hasılatı artacaktır ! Marmara Forumdaki salon perşembe iftardan sonra olmasına rağmen doluydu !!

   Sil
 2. gösterime giren bir yer bulursam izlerim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seviyorsan cizgiromanlari hosuna gidecek bir film

   Sil
  2. evet severim.

   iyi bayramlar:)

   Sil