29 Eylül 2013 Pazar

Tuncel Kurtiz Anısına - Blogum Seslendi


Sonuna kadar dinlemeye tahamül edebilirseniz Serkan Uçar şiiri olan Tut Yüreğimden Ustam'ı seslendirmeye çalıştım sabrınıza sağlık =D Tuncel Kurtiz'i de saygıyla anıyorum...


Ustam!
Aklım firarda.
Gözbebeklerimde müebbet hüzün,
Dilimde ay kesiği bir yara,
Düşüm kırık dökük,
Umudumun boynu bükük,
Bir öksüzün omuzlarında sukut.
Yüreğim sana emanet sıkı tut.
Tut ki; kancık pusulara düşmesin.
Bir hain kurşunu gelip deşmesin.

Ustam,
Ne zaman o senin bildiğin zaman,
Ne sevda gördüğün masallardaki.
Eskiden,
Halı tezgahında dokunurdu aşklar,
Nakış nakış, körpe kız ellerinde.
Mendillere yazılırdı isimler,
Yüreklere kazılırdı gizlice.
Sevdalılar asil ve de yürekli
Sevdalar, kavgalar iki kişilik.
Oysa şimdi;
Çorak gönüllere ekiliyor sevdalar seher vakitlerinde.
Meşru sevdalardan,
Gayrı meşru acılar doğuyor kundaklara,
Günahkar gecelerden.

Beni herkes sevdaya asi sanır,
Oysa aşk, beni nerde görse tanır,
Hasret tanır,
Zulüm tanır,
Ölüm tanır,
Yüzüm yüzümden utanır.

Yorgunum ustam;
Ne katıksız somun isterim senden,
Ne bir tas su,
Ne taş yastıkta bir gece uykusu.
Var gücünle asıl sükunetime,
Çığlığım kopsun,
Uzat ellerini güneşe dokun,
Uyandır uykusundan,
Tut yüreğimden ustam tut,
Tut beni, sür güne...

Dünyayı yüreğine sığdıran, koca yürekli büyük usta Tuncel Kurtiz’e armağanımdır.

26 10 2009

Şiir : Serkan Uçar

Okuyan : Sonsuz

 

26 Eylül 2013 Perşembe

Hayatı Payl(aşk)mak


Güzel olan ne biliyor musun ? Paylaşkmak !

. . .


Boş BardakŞu bardak kadar boşsun hayat,
Ama doluyken elle tutulamayacak kadar sıcak.
Neyle dolu dolu olursan içimi ısıtırsın diye soruyorum kendime ?
Dostlarla, aşkla, sevgiyle, merhametle, paylaşmakla, diyorsun.
 Belki günün birinde aşk olup yeniden akarsın içime...20 Eylül 2013 Cuma

Rüzgar


Süper Kahraman Olmanın Fiyatı


Emil Lendof, Bob AlGreene ve Nina Frazier tarafından yapılan güzel bir çalışma. Geçmiş yıllardaki ve şimdiki zamanda üzerlerindeki ekipmanların maliyetini anlatan espirili bir çalışma olmuş.
The Wolverine
Genlerindeki mutasyon sonucu yaşlanmayan ve çok hızlı iyeleşebilen, Adamantium iskelet yapısı ve yumruğundan çıkan pençeleri ile X-Men takımının ve Marvel dünyasının vazgeçilmezi, çizgi roman dünyasında en fazla ilgi çeken kahramanlardan biri. Yıllar önce çizgiromanlarda okurken şimdiki filmlerin yapılabileceği aklımın ucundan geçmezdi. İlk kez 2000 yılında X-Men filmi ile çıktı karşımıza, çok heyecanlanmış tamda tatmin olmamıştım,  çizgi romandan ayrı tutacak olursak Hugh Jackman sevdiğim bir oyuncu ama çizgiroman da 1.60 boyundaki karakteri 1.90 boyundaki oyuncuya canlandırdıklarında hayli ilginç oluyor. Hugh Jackman X-men First Class'la(bar sahnesi) birlikte 6. kez Wolverine canlandırmış oluyor. Kültleşmiş bir çizgiroman karakterini 6. kez canlandırmak hayli iyi bir rakam.

Bu seferki film "X-Men The Last Stand" filminden sonraki bir zamanda geçiyor. Wolverine biricik aşkı Jean Gray’in öldürdükten sonra, kendisini tamamen vahşi bir hayatın pençesine bırakıyor. Wolverine yaptıklarından arınmak için toplumdan uzaklaşmayı seçen ve kan dökmemek için yemin etmiş, hatta biraz da uysallaşmış bir şekilde çıkıyor karşımıza. Japonya'da ki eski dostu Yashida, kendisine bir teklif sunuyor. Bu teklife göre Wolverine, ölümsüzlük güçlerini Yashida’ya teslim ederek onu ölümsüzlük emeline kavuşturacaktır. Yanlız Yashida’nın ölümü ile birlikte, kendisini Yakuza’nın ve Yashida’nın Ninja fedailerinin çevrelediği bir savaşın içinde bulur.

Bir önceki “X-Men Origins: Wolverine” filminden daha başarılı bulduğum bir film. Bilgisayar efektleriyle ordan oraya zıplayan Wolverine'den ziyade, kendi içinde sürükleyici, düzeyli  ve şişirilmemiş bir aksiyon filmi sunuyor. Film bitince salonu terk etmeyin, yazıların ardından Marvel'ın başlattığı modaya Wolverine' de uymuş, bir sonraki film için süpriz bir sahne izleyeceksiniz. IMDb 7.2/10
Silver Samurai'la DövüşürkenYukio

X-Men’in yeni sinema filmi “X-Men: Days of Future Past”ın 23 Mayıs 2014′de gösterime girmesi bekleniyor.

6 Eylül 2013 Cuma

Kedilere Barınak Yapma Şenliği
Malum kış ayları geldi çattı ve sokaklarda çoğunlukla kedilerin başıboş kaldığını görüyoruz. Eğlenceli olabileceğini düşünerek gelin bunu el birliğiyle bir şenliğe dönüştürelim ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlayalım. Yaptığımız kutuları blog ve diğer sosyal ağ hesaplarımızda da paylaşarak habersiz olan diğer kişileride haberdar edelim, şevklendirelim. BU POSTU OLDUĞU GİBİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ !!!

Özellikle http://kucukagacanaokulu.wordpress.com/2012/05/ sitesinde rast geldiğim uygulama çok hoşuma gitti, bütün öğretmenlerimizin kendi öğrencilerine yaptıracakları kedi evleri ile bir anda bir sürü kedi evine vesile olmuş olabiliriz. Bu da Çanakkale'deki çocukların mahallelerindeki kediler için yaptıkları kedi evi projesi haberi http://haberciniz.biz/ogrencilerden-kedi-evi-projesi-canakkale-940587h.htm

Küçük Ağaç AnaokuluSED’in “ONLAR Bizim Kedilerimiz” Projesi kapsamında geliştirdiği bu kedi evleri çok az bir masrafla yapılabilmekte ve bütün bir kış dayanabilmektedirler. Eğer yağmur ve kardan korunmalı yerlere yerleştirirseniz, daha da uzun zaman kullanılabilirler. 

Gazete çok iyi izolasyon sağlamakta ve dışarıdan kedilerin taşıdığı ıslaklığı emmektedir. Kapının kenarda ve yüksekte olması, soğuk havanın direkt  kedinin vücudu ile  temasını engellemektedir. 


Su geçirmezlik için sarma ve bantlama aşamasında iki çift elin çalışması işi çok daha kolaylaştırmaktadır. Bir evin yapılması yaklaşık bir saat almaktadır. Koli bandını evin dayanıklı olması açısından bol bol kullanmaktan kaçınmayın ve elinizin altında bol miktarda bulunsun. Kutuların siyah battal, parlak olmayan torba  ile kaplanması onların göze fazla çarpmamasını sağlar. Eğer balkon altı gibi bir yer imkanı yoksa, bitkilerin arasına ve, veya alçak ağaçların altına koymaya özen gösterin.


GEREKLi MALZEMELER

 • Kalın ve sağlam karton kutu
 • Her tarafından 3-5cm boşluk kalabilecek boyda daha küçük sağlam kutu
 • Bol gazete
 • Kalın Battal Çöp Torba
 • Şeffaf Band

Katlanmış gazeteleri kolinin alt kısmına 3-4 sıra üst üste yerleştirin

Küçük koliyi büyük kolinin içine koyun
Gazeteleri katlanmış olarak iki kutu arasına dört tarafına sıkıca yerleştirin


 Küçük kutunun bir küçük kapağını içine katlayın ve sıkıca bantlayınKüçük kutunun katlanmış büyük kapağının kenarından, bir kedinin geçebileceği büyüklükte bir kısmı kesin


Küçük kutunun kapaklarını görüldüğü gibi bantlayınBüyük kutunun büyük kapağının kenarını görüldüğü gibi kesin.
Öteki kenarından 1cm kadar keserek kapağı eninden biraz küçültünKalın battal torbayı açarak, kutunun tümünü sarın ve sıkıca bantlayın. 
İki kat yaparsanız  daha sağlam olacaktır.
Kapı olarak açılan bölümün etrafını kesici ile üç kenarından kesin. 
Kapağın etrafını ve kesilmiş kısımları bant ile iyice sarın.


Gazeteleri 2-3cm kalınlığında boyuna kesin ve kutunun içini bolca doldurun.Evin içine, kapısından girecek büyüklükte, kapının bulunduğu tarafa ağır bir taş koyun. Bu kutunun devrilmesini engeller. Bu kedi evi iki kediyi kolayca barındırır. Üstüne belediyenizin onayını gösteren, suya dayanıklı, kendinden yapışkanlı etiketi yapıştırın.Önemli Notlar

 1. Kedi Evi”ni, balkon altı gibi, yağmurdan koruyabileceğiniz bir yere koyun. Altına bir sebze kasası veya toprakla temasını azaltacak bir cisim yerleştirin. (Köpük olabilir
 2. Kedi kapısını rüzgardan korumak için, duvara doğru çevirin ve duvarla ev arasında, kedinin rahatla içeri girebileceği kadar bir ara bırakın.
 3. Bilhassa çok yağışlı havalardan sonra, elinizi evin içine sokarak gazete kırpıntılarını kontrol edin.
  Eğer ıslanmışlarsa, yenileri ile değiştirin.
 4. Bu boy ev, iki kediyi rahatca barındırır.

Kaynak: http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/haberler/kedi-evi-yapimi/ 
Kedi evi yapımı videosu: http://www.youtube.com/embed/92pjb4nd1D0?feature=oembed 
http://evdekedivar.com/?p=15174 Eylül 2013 Çarşamba

Batman Motor Kaskı
Sırf bu kask için bile motor alınabilir.


3 Eylül 2013 Salı

90'lar Turkce Slow


 Sonsuz Prodüksiyon gururla sunar. Sonbahar'ın geldiği şu günlerde 90'lara damgasını vurmuş bazı parçaları tek albümde topladım, bazı blogger arkadaşların bu parçaları yeniden düzenlenmiş ya da coverlanmış halleriyle tanıdıklarını düşünüyorum, slow parçalardan oluşan listemi zevkle dinlemeniz dileğiyle...  Albümde yer alan bazı isimler kayboldu, kimisi megastar oldu, kimiside çizgisini bozdu(Yıldız Tilbe) ama halen daha zevkle dinleyebildiğim parçalar. 90'ların hareketli parçlarını soundlarından dolayı sevmediğim kadar ağır parçalarını bir okadar seviyorum. Bakalım şu günlerde çıkan şarkılar yıllar sonra da böyle dinlenebilecek mi ?

1- Tarkan - Gitme
2- Sezen Aksu - Herşeyi Yak
3- Gülay - Cesaretin Var mı Aşka
4- Rafet El Roman - Leyla
5- Levent Yüksel - Zalim
6- Ümit Sayın - Gönül Yareler İçinde
7- Kenan Doğulu - Kurşun Adres Sormaz ki
8- Asya - Beni Aldattın
9- Gökhan Tepe - Dönmem
10- Mustafa Sandal - Suç Bende
11- Kerim Tekin - Kara Gözlüm
12- Nazan Öncel - Gitme Kal Bu Şehirde
13- Burak Kut - Bebeğim
14- Gökhan Kırdar - Yerine Sevemem
15- CemAli - Duymak İstiyorum
16- Çelik - Hercai
17- Yıldız Tilbe - Vazgeçtim


Akşama Doğru Azalırsa Yağmur...


Ne keyifli görünüyor değilmi. En sevdiğim mevsim ve İstanbul'un mevsimi, ne sıcak ne soğuk, akşamcıların mezesi kıvamında, kırlangıçların kahkasında, Teoman'ın notalarında... Hoşgeldin Sonbahar'ım...


2 Eylül 2013 Pazartesi

Karalamaca - Harley QuinnSırada kedi kadın ve karavan çizimleri var. En yakın zamanda onlarıda çızıttırcam, herkese iyi haftalar.