19 Şubat 2014 Çarşamba

Yoksulluk Adına Sahaya ÇıkacaklarMIŞ MUŞ


Aaaaa alkışlayalım şak şak şak şak şak bak ne güzel insanları yoksulları düşünüyorlar !!!

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından bu yıl 4 Mart'ta 11'incisi düzenlenecek, 'Yoksullukla Mücadele Maçı'nın kadroları belli olMUŞ MIŞ MÜŞŞŞ ! Bağımsız millet vekilimiz H.Şükür efendide davet edilmişşşşşş =P


Söyleyecek o kadar çok şey varkı, insanlarla alay eder gibi hala daha sahtekarlık, göz boyama yapıyorlar. Bu adamlar değilmi dünyalarca parayı cebe indiren ? Nasıl bir çark dönüyorsa bu futboldan, yardım adı altında masum insanların zihinlerine yardım sever melek gibi gösterilmeye devam ediyorlar. Dünyanın çoğu yerinde açlık, savaş, tecavüzler, çocuk ölümleri devam ederken yalandan yere yardım organizasyonu düzenle!

 

Katliamların çoğuna sessiz kalan ya da uyduruktan kınama demeçleriyle yetinen "BM" mide bulandırıcı politikasına devam ediyor. Saçmalık bir değil ki daimi üye statüsünde ve mutlak veto yetkisine sahip. 5 ülkeye bakalım ABD, Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti, Birleşik Krallık(İngilizler) ve Fransa'dır. Ağzımla değil götümle gülüyorum, bu nasıl bir karma lan böyle, dünyanın en iğrenç, çıkarcı sömürgeci ülkeleri imtiyaz sahibi ve bir arada !!! Dünya açları değil zenginleri doyursa yine açlık olmazdı, uyumaya devam dünya ve masum çocuklar-kadınlar-hayvanlar özür dilerim sizlere yardımım dokunamıyor affedin beni.

 

Ve güzel ülkemin koyun insanları güdülmeye devam, futbol adı altında yeni bir din peydah olmuş, futbolun ilahları zengin olurken bizler onların tabiriyle güzel mabedleri tıklım tıklım hınca hınç doldurmaya devam ediyoruz !


17 Şubat 2014 Pazartesi

Dünya Kediler GünüHepinizden çok akıllı, çok duyarlı ve çok vefalılar. Nankör gibi ağır bir ithamla ezilen, renklerinden dolayı uğursuz sayılan Rabbimin sessiz kulları.

 Bazı Hadis-i Şerifler:
- “Kim bir canlıyı/hayvanı, bir kuşu haksiz yere öldürürse, kıyamet günü ondan şikâyetçi olacaktır. (Kenzu’l-Ummal, h. no: 39968)

- “Kim boş yere bir serçe kuşunu öldürürse, kuş kıyamet  günü onu yüce Yaradan'a şikayet edecek ve şöyle diyecektir: ‘Ya Rabbi! Şu adam beni (yemek gibi) bir menfaat için değil, (sırf eğlence olsun diye) boş yere beni öldürdü.” (Nesâî, Dahaya 42; Kenzu’l-Ummal, h. no: 39971)

-------

Hz. Peygamber, Uhud seferinde, ordunun önüne yavrularını emziren bir kedi çıkınca, kedinin başına ezilmemesi için bir nöbetçi dikip koca bir orduyu o kedinin etrafından dolaştırmış. Ve seferden döndüğünde o nöbetçiden kediyi istemiş ve sahiplenerek adını Müezza koymuş. Siyah beyaz bir Habeş kedisiymiş Müezza. Ağzının içinde üst damağında lekeleri varmış. Bu sık rastlanmayan damağında leke olan kedilerin Müezza'nın soyundan geldiği kabul edilir. Müezza, muhtemelen bir sokak kedisiydi ve Mekke'nin sıcak kavurucu çöl sokaklarından Hz. Peygamber'in ilgisi ile kurtulmuştu.

Hazret-i Ebu Hureyre anlatır:
"Bir gün elbisemin içinde küçük bir kedi taşıyordum. Resulullah efendimiz beni görünce, 'Nedir bu?' diye buyurdu. Ben de; 'Kedicik!' dedim. Bunun üzerine Resulullah, "Ey Ebu Hureyre" buyurdu. Yani kediyi seven, onlara ana babalık eden kimse buyurdu."

Yüce yaradanın ev için yarattığı, en temiz hayvanlardan hatta en temizi, ağız sıvısındaki antiseptik özelliğinden, hırıldayan sakinleştirici etkisine, eve neşe veren muzurluğuna varana dek sevdiğim en güzel hayvan, kendi tuvalet ihtiyaçlarını gizlice yerine getirebilen komforlu bıdıklar.

İlk defa İtalya'da kutlanan bugün, dünyanın bir çok ülkesinde başka başka günlerde kutlanabiliyor.

Bütün kedi severlerin ve kediciklerin kediler günü kutlu olsun . . .

<3 Pamuk


6 Şubat 2014 Perşembe

4 Şubat 2014 Salı

Silüet-i Aşk


Bir kadın silüetidir aşk, 
içtiğin sigaranın dumanı gibidir kıvrımları, 
mum ışığının ürkekliği hakimdir titrek bedeninde. 
Belki biliyor belki bilmiyorsun ama artık benim kadınım olmadığını bildiğim gibi sende bilki o sarıldığın kollarda değil aşk ! Nerede diye sorma çünkü kimse bilmiyor. Ondan zaten bütün bunlar, bu şarkılar, sayfalarca kitaplar, intiharlar, bunalımlar. Sokakta kendisine yiyecek verecek bir kedi gibi bekliyoruz aşkı, bitmek tükenmek bilmeyen bir umutla.