20 Ağustos 2015 Perşembe

Yaşamak İstemem Aranızda

Yazıyı okumaya başlamadan önce Yavuz Çetin'den - Yaşamak İstemem adlı parçayı açıyoruz.İnsanın canı sıkkın olunca her şey daha sıkıcı, tahammül edilmez oluyor. Moron(embesil demedim moron daha absürt geliyor) insanlara tahammül etmek daha da zor geliyor. E haliyle bu ülkede moronlardan istemediğin kadar çok var. Ofiste, sokakta, trafikte yani nefes alabildikleri her yerdeler ! Ülkenin bin bir türlü derdi olduğu gibi sokak hayvanlarının da bir sürü derdi sorunu var ve duyarlı insanlar onların derdine yetecek düzeyde değil, öncelikle sokaktaki çocuklar onların en büyük belalısı, sonra sevgisiz apartman sakinleri ve dükkan sahipleri, varlıklarına sevgi saygı göstermelerini geçtim sevenlere de tahammülleri yok. Bu insanımızı sevmeme nedenlerimden sadece bir tanesi, daha sürüsüyle var.

Şehit haberlerinden dolayı haberleri falan izlemiyor dinlemiyor dinleyemiyorum, e hissiz biri olmayı da başaramıyorum, yanımda oturan arkadaş daha önceden uyarmama tembihlememe rağmen şehit haberi gelmesiyle direk bana söylüyor. Ofis insanlarını duymayayım diye kulağımda kulaklık olmasına rağmen bir şekilde kulaklığı çıkarttırıp inatla bunu bana yapıyor.

Aslında öfkemi ve mutsuzluğumu tavan yaptıran asıl mevzu dün akşam evin önüne gelmemle hasıl oldu, evin altındaki atölye ve embesil apartman sakinlerine rağmen kuru mama verdiğim kedilerden yavru olan bir tanesine araba çarpıp öldürmüş, ona o kadar alışmıştım ki isim vermeyi bile düşünmüştüm, her gün yolumu gözlüyor mama verdiğimde teşekkür eder gibi miyavlıyordu, o dükkanda çalışan erkeğim diye ortalıkta dolaşan o kansızların hiç biri hayvanın ölüsünü dahi kenara çekmemişti, öyle paranoyaya bağlatıyorlar ki sanki "bak sen besliyordun onu ama araba çarpıp öldürdü gör gözlerinle" demek mi istiyorlar acaba diye düşünmeme sebep oldular. 

Sonuç olarak, insan olamayan herkes için lanet okumamam onlar için en iyi temennidir.

Temsili Güzellik

12 yorum:

 1. Çok üzüldüm :( sorsan herkes insanım der, ama insanlığın gerektirdiklerini kimse üstlenmiyor ne yazık ki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. midemi bulandırıyorlar. kış gelse de hepsi inine çekilse. sokak hayvanları ve ben çok seviniriz.

   Sil
 2. Buraya roman yazabilirim insanların büyük çoğunluğunu neden sevmediğim hakkında. En büyük nedenlerden biri de hayvanlara yaptıkları eziyetler. Bir sokak köpeğinin günü diye bir video var. Boğazına yerleştirilen kameradan çekilmiş görüntüler. İzleyin: https://www.youtube.com/watch?v=Yz33i8dWeEA
  Hadi gel de tiksinme bu insan görünümlü yaratıklardan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :( sabah sabah bakmım şimdi sinirlerim oynar

   Sil
 3. Yeni yazılarınızı bekliyoruz efenim.. Arayı soğutmayın özlüyoruz sonra...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uuuuu =) bencede yazmam gerek, tenk yu :D sizde yazınız lütfen

   Sil
  2. yazarım tabii , fekat benim okul dönemi beynimde leblebiler tepiştiği için azıcık rötarlı geliyor.:)

   Sil
  3. leblebiler mi =D hahaha çok komik, iyiki cevizler tepişmiyor !!

   Sil
 4. Yok yok umursama yetimizi kaybediyoruz alicim. Asıl sorun o. İnsanlar öyle haldeler ki yatan çocuk gördüklerinde elini uzatıp yardım etmiyor.. Ne diyim.. Hayırlısı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha çok şeylerini kaybedecekler ve bizler de bundan nasibimizi alacağız.

   Sil