14 Haziran 2016 Salı

Karanlık TarafKatil olmak kime göre ne ye göre, toplum tarafından itilmek mi yoksa sadist bir ihtiyaç mı ? Ne kadarımız karanlık tarafa ait ve biz bu hislere nasıl karşı koyabiliyoruz, cezalandırılmayı hak eden çok insan yok mu şu hayatta, bazı düşüncelerim kantarın topuzunu kaçırır cinsten, bir kaç örnek vereceğim . . .


DailyMail'in haberine göre, Hallee Sorenson'ın sınıf arkadaşlarını doğum gününe davet etmesiyle başladı. Otizmli Hallee, 18 yaşına basarken yanında arkadaşları da olsun istedi ve onları partisine davet etti. Ancak bir tanesi bile gelmedi !Başka bir örnek vereyim, falanca bir ülkede sokak köpeğinin ağzına havai fişeği koyup patlatan insanlar ve bu ülkede de fazlasıyla mevcut olan tipler, zevk için masumlara zarar verenler. Bu masumu merak ediyorsanız söyleyeyim daha fazla can çekişmemesi için uyutuldu, yakın zamanda damacanayla ezilen kedi ya da vurulan bir sokak köpeği vardı, bunlar sadece duyup görebildiklerimiz !  


Selfie denen embesil aktivite ve sonuçları.Çöplüğe terk edilmiş Miley'i bulabildiniz mi ?

Konu irdelemeye çalıştığım yerden çok farklı yerlere geldi ama merkezinde beni yine aynı soruya yönlendiriyor. Bu tipleri yok etme isteğini nasıl bastırabiliyoruz ? Listeye girmesi gereken değinemediğim bir sürü aday var. Kendi çocuklarına yıllarca tecavüz eden ebeveynler, mal mülk hırsı ile kendi ailesine dahi zarar verebilenler, toplu katliamların altına imza atanlar vb.

Bazen Dexter'la Hannibal Lecter'a arasında gidip geliyorum ama Hannibal'a daha yakın hissediyorum kendimi ^-^ ehe ikisine de bir selam çakalım buradan. Genelde "Frederic Chopin" dinlerim ama bu sefer "Suite aus der Wassermusik - V. Andante expresivo - Slovak Philharmonic Orchestra" öneriyorum. 


Güzel İnsanlar: 
http://www.hopeforpaws.org/
http://www.ihh.org.tr/
http://hayallergercekolsa.org/
http://www.greenpeace.org/international/en/
https://shiptogaza.se/

4 yorum:

 1. kim sorsa melek gibi insanlarız ama içimizin bir tarafı hep karanlıkla dolu
  kötülük yaptığımızı bile farketmeyecek kadar kara üstelik :(

  YanıtlaSil
 2. Bastırıyorum çünkü inancıma göre onları çok çok daha büyük bir azabın beklediğini biliyorum.. Hallee keşke beni çağırsaymış doğum gününe ona çok üzüldüm :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni de Allah korkusu durduruyor sanırım yoksa insan nefsi çok aciz.

   Sil